Haber

AK Parti’li Çelik: Teröre mazeret üreten tavırlar sergilenmesi büyük şuursuzluk

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Teröre mazeret üreten ve güvenlik güçlerimizin terörle mücadelesini zaafa uğratmaya çalışan yaklaşımlar ve tavırlar sergilenmesi büyük bir şuursuzluktur. Türkiye bir güven ülkesidir. Terörle mücadele konusunda milletimiz bir ve bütündür” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, ” İstanbul’da İstiklal Caddemizde gerçekleşen hain akın sonrası tüm vatandaşlarımızın teröre karşı birlik ve beraberlik gösterilmesi noktasında ortaya koyduğu tutum tüm dünyaya harika bir bildiri vermiştir. İnsanlık düşmanı teröre karşı biriz ve beraberiz. Güvenlik güçlerimiz son derece tesirli çalışmalarla süratli bir biçimde faili ve temaslarını tespit edip yakalamıştır. Bu, Türkiye’nin terörle mücadeledeki gücünü ve yüksek kapasitesini bir kere daha göstermiştir. Buna karşılık, vatandaşlarımızı temsil noktasında sorumluluğu bulunan bazı siyasi çevrelerin ve kişilerin, devletimizin kurumlarından çok şaibeli odakların yanıltıcı beyanatlarını, sözde analizlerini ve manipülatif değerlendirmelerini esas almaları son derece vahimdir” dedi.

AK Parti’li Çelik, açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Terör karşısında net duruş, Cumhuriyetimizi, demokrasimizi ve anayasal sistemimizi muhafazanın birinci unsurudur. Terör karşısında bulanık haller üretenlerin ve terör hareketlerinden siyasi hesaplaşma çıkarmaya çalışanların pozisyonu yasal değildir. Kuşkusuz demokrasilerde her olayın çok istikametli kıymetlendirilmesi, farklı görüş ve tahlillerin olması doğaldır. Ancak teröre mazeret üreten ve güvenlik güçlerimizin terörle gayretini zaafa uğratmaya çalışan yaklaşımlar ve tutumlar sergilenmesi büyük bir şuursuzluktur. Türkiye bir inanç ülkesidir. Terörle gayret konusunda milletimiz bir ve bütündür. Terörle çabamız bedeli ne olursa olsun sonuna kadar sürecektir. Kaybettiğimiz canlarımıza bir kez daha rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu