Haber

Bakan Soylu, “Bir Afgan’ın altın hırsızlığından elini kestiği” iddiasını yalanladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bir Afgan’ın altın çaldığı için enkazdan çıkan cesetlerin ellerini kestiği” iddiasını yalanladı ve bu iddiayı ortaya atan kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş Afet ve Uyum Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki yabancı uyruklularla ilgili dezenformasyon ve saçmalıkların deprem öncesi gibi deprem sonrasında da devam ettiğini belirten Soylu, “Az önce bir video izledim ve izlediğim videoyu okuyup yazan biri olduğu anlaşılıyor. Büyükşehirlerde yaşadığını belirterek, “Bir Afgan, çıkan cesetlerin elinden tuttu. Adıyaman’da yeni gözaltına alındık. Hatay’ın Samandağ ilçesine teröristler geldi” diye yalan söylüyorlar. Orada önlem alacaklar” dedi.

Soylu şöyle devam etti: “Hırsızlık, talan, güvensizlik olduğu anlayışını Türkiye’nin her yerine yaymaya çalışan, bu ülke insanına yakışmayan zehirli bir dille karşı karşıyayız.” “Açıkça söylüyorum. Milletin duygularıyla oynayan herkesten en net şekilde hesap soracağız” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

haber-dalaman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu