Haber

Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlarında Yüzde 30,5 Artış

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre beşeri tıbbi işlerin ücretlendirilmesinde kullanılacak 1 euro’nun Türk Lirası bedeli Temmuz ayında yüzde 30,5 artırılarak 14 bin 387 TL olarak belirlendi. Bu karara tepki gösteren eski AK Parti üyesi Yine Refah Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Zamlar enflasyonu ve enflasyon oranlarını tetiklemeye devam ediyor. İnsanımızı yoksullaştıran, maaş zamlarını ele geçirilmeden eriten bu kısır döngüden çıkmak mümkündür. Çözüm bizde. Yine Refah Partisi’nde.” söz konusu.

YÜZDE 30.5 ARTIŞ

‘Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı’ Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak 1 Euro’nun Türk Lirası değeri Temmuz ayında yüzde 30,5 artırılarak 14 bin 387 TL oldu. Artışla birlikte fiyat korumalı ürünlerde ölçeğin değeri 48,41 TL oldu. Diğer ürünler için ise ölçeğin değeri 25,30 TL oldu.

“4 TL’YE KADAR OLAN ZARARLAR DİKKATE ALINMAYACAKTIR”

Kararla; Dönemsel Euro değer güncellemesinde geçici 7. madde kapsamında uygulanan 4 TL’ye kadar olan artışlar dikkate alınmayacaktır. Güncelleme sonrası uygulanacak 4 TL’ye kadar olan artışlar, TL değerinde herhangi bir değişiklik olmaksızın ürünlerin depoya satış fiyatlarına eklenecektir.

“ÇÖZÜMÜMÜZ VAR”

Bu kararın ardından eski AK Parti üyesi ve Yeniden Refah Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Kılıç, “Cumhurbaşkanlığı Kararı ile ilaç fiyatları baz alınan 1 Euro’luk fiyata yüzde 30,5 zam yapıldı. Bu 24 Temmuz Pazartesi itibarıyla medikal ürünlerde yüzde 30,5 zam anlamına geliyor. Zamlar enflasyonu ve enflasyon oranlarını tetiklemeye devam ediyor” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu