Haber

Dünya şampiyonu milli sporcu Şipal boksa veda etti

Dünya Şampiyonu ulusal sportmen Lider Şipal düzenlenen jübile maçı ve boksa veda gecesi ile etkin boks hayatını sonlandırdı.

Busenaz Sürmeneli Spor Salonunda düzenlenen gecede Türkiye Boks Federasyonu Bayburt Vilayet Temsilcisi Ertuğrul Akagündüz bir selamlama konuşması yaptı. Daha sonra kürsüye çıkan Bayburt Belediye Lideri Kararı Pekmezci, Şipal’in boks sporunda ülkemiz adına önemli başarılara imza atarak Türkiye ve Bayburt’a büyük gurur yaşattığını söz etti.

Kendisi de eski bir boksör olan Lider Pekmezci Bayburt’ta ilk boks kulübünün 1970’li yıllarda kurulduğunu belirterek kendi devirlerindeki deneyimlerinden bahsetti.

Bayburt’un boks konusunda büyük ilerleme kaydettiğini söyleyen Başkan Pekmezci uluslararası platformda büyük başarılar elde eden sporculardan birçoğunun Bayburtlu olduğunu ve bunun kent için bir gurur kaynağı olduğunun altını çizdi. Başkan Hükmü Pekmezci daha sonra Türk boksuna yaptığı hizmetler anısına Önder Şipal’e plaket takdim etti.

Jübilenin düzenlenmesine katkıda bulunanlara yapılan plaket takdimi ve gerçekleştirilen karşılaşmaların akabinde gece sona erdi. – BAYBURT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu