Haber

İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Giorgio Marrapodi Soyer’i ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Giorgio Marrapodi’yi makamında ağırladı. Önder Tunç Soyer, “Dünya çok hızlı ilerliyor ama bizim gezegenimize farklı bir açıdan bakmamız ve yavaşlamamız gerekiyor. Çözüm, doğa ile uyum içinde olmaktır. Daha da zor zamanlar bizi bekliyor. Çözüm, doğa ile dayanışma ve uyumdur.”

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açılan “İtalya’ya Yolculuk: Deniz ve Dağ” standı ve İtalya’nın İzmir Konsolosluk Binası açılışı için İzmir’e gelen İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Giorgio Marrapodi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer makamını ziyaret etti. Ziyarette İtalya İzmir Konsolosu Valerio Giorgio, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Onur Eryüce ve Ruhisu Can Al, İZFAŞ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Tuğçe Cumalıoğlu da yer aldı.

Soyer: “Yavaşlamak zorundayız”
İzmir’in Cittaslow sürecinden bahseden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in ilk Cittaslow metropolü olduğunu söyledi. Önder Soyer, “Bu felsefenin dokunduğu birçok alan var. Dünya çok hızlı ilerliyor ama bizim gezegenimize farklı bakmamız ve yavaşlamamız gerekiyor. Çözüm, doğa ile uyum içinde olmaktır. Daha da zor zamanlar bizi bekliyor. Çözüm, doğa ile dayanışma ve uyumdur.”

“Desteklerinizi bekliyoruz”
Görüşmede İtalya İzmir Konsolosu Valerio Giorgio, İzmir Tasarım atölyesi düzenlediklerini söyledi. Lider Tunç Soyer, “Bu tasarımları IF Wedding Fashion İzmir fuarımıza entegre edelim. Bu şekilde etkiyi ve fikri yayabiliriz.” Botanik EXPO’nun 2026 yılında düzenleneceğini söyleyen Lider Soyer, “Arkadaşlarımızın desteği çok değerli. 2026 Avrupa Gençlik Başkenti adayıyız. Bunun için desteğinizi rica ediyoruz.”
Başkan Tunç Soyer, konsolosluğun İzmir-İtalya ilişkilerine ilişkin hazırladığı kitabı Türkçeye çevireceklerini söyledi.

Marradidi: “Destekleyeceğiz”
İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Giorgio Marrapodi, “Bu benim İzmir’e ikinci gidişim, çok güzel bir şehir. İzmir, Türkiye’nin atan kalbidir. Tanıtım faaliyetlerini artırmak istiyoruz, İzmir’de daha fazlasını yapmalıyız. Düşük bütçesine rağmen İzmir Konsolosluğu çok iyi gidiyor.” Büyükelçi Marrapodi, İzmir’in Avrupa Gençlik Başkenti adaylığını destekleyeceklerini bildirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu