Haber

12 yıldır berberlik yapan kuaför, 5 yıldır engellileri ücretsiz tıraş ediyor

12 yıldır berberlik yapan kuaför, 5 yıldır engellileri fiyatsız tıraş ediyor

MARDİN Mardin’in Derik ilçesinde berberlik yapan Yasin Görünen, 5 yıldır engelli vatandaşları gönüllü ve ücretsiz olarak tıraş ediyor.

Mardin’de amcasından evre aldığı mesleğini 12 yıldır yapmakta olan Yasin Görünen, engelli vatandaşlara olan sevgisini onları fiyatsız tıraş ederek gösteriyor. Engelli vatandaşları tıraş etmenin tanımı olmayacak kadar hoş bir his olduğunu belirten Görünen, olağan müşterilerinden daha çok engelli vatandaşları tıraş etmekten keyifli oluyor. Derik İlçe Kaymakam’ının desteğiyle köylerde ki engelli vatandaşlara da ulaşmayı başararak, gönüllerde taht kuruyor.

“Kendi müşterilerimden daha çok onları tıraş etmekten mutlu oluyorum”

12 yıldır berberlik yaptığını belirten Yasin Görünen, “Derik Öğretmenler evinde berberlik yapıyorum, 24 yaşındayım ve 5 yıldır engelli kardeşlerimizi gönüllü, istekli ve ücretsiz şekilde tıraş ediyorum. Bu konuda kurum müdürüm ve Derik Kaymakam’ının büyük yardımı oldu. Hoş bir şey, böylesi hoş olan durumları seviyorum. Bize kalacak bir hayırdır ve onları keyifli etmek çok hoş oluyor. Başta kendileri sonrasında aileleri keyifli oluyor ve bunu yaptığım içinde benimle gurur duyuyorlar. Bende bunları görüp daha da keyifli oluyorum ve daha çok yapmak istiyorum” dedi.

“Kaymakam beyin aracıyla köylerdeki engelli kardeşlerimizi tespit edip onlara da yardımcı olmaya çalışıyorum”

“Kaymakam Bey’in vesilesiyle haftanın bir günü kaymakam beyin aracıyla köylerdeki engelli kardeşlerimizi tespit edip onlara da yardımcı olmaya çalışıyorum” diyen Görünen, “Ben 5 yıl kadardır öğrenmen meskeninde berberlik yapıyorum. Daha öncesinde de amcam ile çalışıyordum o işleri bırakıp gidince ben bölüm aldım. Bütün müşterilerim resmi dairede olduğum için protokoldür, engelli arkadaşları tıraş ederken kendi müşterilerimden daha çok onları tıraş etmekten memnun oluyorum. Geldiği üzere kendi müşterilerimi bekletip onları tıraş ediyorum ve daha keyifli daha sevinçli oluyorum” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu