Teknoloji

Apple, iPhone 15 Pro’daki Anahtarları Kaldırmayı Durdurdu

ABD merkezli teknoloji devi Apple bir süredir ortalıkta dolaşıyordu. iPhone 15 ailesiyle gündemde. Tartışmalar kaynamaya devam ederken, Apple’ın bu seride “yeni” bir teknolojiye geçeceği söylendi. İddiaya göre iPhone 15 Pro’da fiziksel düğmeler var dahil olmaz . Marka, bunun yerine iPhone 7 ve 8’in ana sayfa düğmesinde gördüğümüz şeydir. dokunsal’ taptic’ teknolojisini kullanırdı. Bunu söyleyen isimlerden biri de deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kuo’ydu.

Ancak Kuo, kendisini yalanlayan yeni bir açıklama yaptı. Apple analistine göre iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, tıpkı iPhone 14 ailesi gibi. fiziksel anahtarlara sahip olacak . Peki Apple neden böyle bir karar aldı?

Fiziksel anahtarlara geri dönmenin nedeni, olası tedarik sorunlarıdır.

Ming-Chi Kuo’nun açıklamasına göre, Apple tedarik sorunları Dayanamadığı için vazgeçmek zorunda kaldı. Öte yandan, Hong Kong merkezli bir yatırım şirketinden iki analist, Jeff Pu ve Shelly Chou da benzer bir görüşe sahip.

Apple’ın gerçek düğme hissini yaşaması için Taptik Motoru adlı bir parça kullanması gerekir. Bu parçanın iki önemli tedarikçisi olarak bilinen Cirrus Logic ve AAC Technologies, Ming-Chi Kuo’ya göre siparişleri karşılayabilecek durumda değil. Ancak deneyimli Apple analisti, Apple’ın hala nihai bir karar vermesi gerektiğini söyledi. biraz daha zamanın var diyor. Yani Apple önümüzdeki günlerde yine bu sorunla haberimize konuk olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu