Haber

Aydın’da eski eşinin baltalı saldırısına uğrayan kadın cezaya itiraz etti

Aydın’ın İncirliova ilçesinde, 35 yaşındaki eski eşi İsmail Demirci’nin baltalı taarruzunda 5 parmağı kopan 29 yaşındaki Prensip Kuleli’nin, tedavisi devam ediyor.

2 çocuk annesi İlke Kuleli, 9 yıllık eşi minibüs şoförü İsmail Demirci’den şiddetli geçimsizlik nedeniyle 1 yıl süren davadan sonra 27 Ocak’ta Aydın 1’inci Aile Mahkemesi’nde boşandı.

Mahkeme, biri 9 oburu 10 yaşındaki çocukların velayetini annelerine verdi.

“3 kez uzaklaştırma kararı verildi”

Dava sürecinde eşini daima rahatsız ettiği gerekçesiyle hakkında 3 sefer uzaklaştırma kararı verilen İsmail Demirci, boşanmalarının akabinde da peşini bırakmadı.

Eski eşine baltayla saldırdı

Boşandıktan 4 gün sonra eski eşinin kasiyer olarak çalıştığı markete giden Demirci, baltayla saldırdı.

İçerideki müşteriler panikle kaçışırken, Kuleli’nin balta isabet eden sağ elinin 1, sol elinin ise 4 parmağı koptu.

Çevredekiler, bayanı marketten çıkarıp, vefattan kurtardı.

Şüpheli tutuklandı

Polis takımlarınca gözaltına alınan Demirci ise sözünün akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Yaralı hastaneye kaldırıldı

Ambulansla Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan İlke Kuleli, ilk müdahalenin ardından Denizli Pamukkale Üniversitesi Mikro Cerrahi Servisi’ne sevk edildi.

Kadın serçe parmağını kaybetti

Demirci’nin kopan sol elinin 4 parmağı, 6 saat süren ameliyatla yerine dikildi. Kuleli’nin sağ elinin kopan serçe parmağı ise kurtarılamadı.

18 yıl mahpus cezası verildi

Soruşturmanın akabinde İsmail Demirci hakkında ‘tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs’ hatasından 13 yıldan 20 yıla kadar mahpus cezası istemiyle Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

15 Kasım’da görülen karar duruşmasında tutuklu sanık Demirci’ye, indirimsiz 18 yıl mahpus cezası verildi.

Karara itiraz edildi

İlke Kuleli ise İsmail Demirci’ye verilen cezayı az bulduğunu belirterek, avukatı aracılığıyla üst mahkemeye itirazda bulunacağını söyledi.

“Çocuklarım için her zaman güçlü durmak zorundayım”

Demirci’ye en ağır cezanın verilmesini isteyen Kuleli, “Olay, tasarlanmış bir formdaydı lakin 18 yıl mahpus cezası aldı.

Hiçbir halde indirim de yapılmadı ancak daha fazlasını bekliyorduk. Olayın üzerinden yaklaşık 10 ay geçti. Bu müddette, tedavim için daima Denizli Pamukkale Üniversitesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne gidip, geldim. Her hafta hastane yollarındaydım.

Çocuklarıma vakit ayıramadım. Zira evvel kendi sıhhatimi düşünmek zorundaydım. Ruhsal olarak güçlü durmak zorundaydım. 2 çocuğum var. Onlar için kendimi ruhsal olarak hiç bırakmadım. Kendimi bıraksaydım asla toparlanamazdım.

Çocuklarım için her vakit güçlü durmak zorundayım. Her şeye ve herkese karşın yaşamak hoştu. Bu süreçte çocuklarımla hayatıma devam etmeye çalışıyorum. Çok şiddetli süreçlerden geçtim hala daha tedavilerim sürüyor. Sol elimi biraz kullanabiliyorum ancak sağ elimi hiç kullanamıyorum. 5 Ekim’de 3’üncü operasyonu geçirdim. Birkaç ameliyat daha geçiririm, diye düşünüyorum.” dedi.

“Onunki de kararsın istiyorum”

Kendisine atılan iftira ve iddiaları ispatladığını belirten Kuleli, “Bir bayan olarak bunları burada anlatmaktan utanıyorum. Uygunsuz saatlerde 186 kere telefonla konuşmalarım olduğu söylendi.

Evet, arkadaşım G.Ç.’nin telefon sınırı babasının üzerine kayıtlı olduğu için arkadaşımla konuşuyordum, bunu da ispatladım. HTS kayıtlarında rastgele bir şey çıkmadı. Bu tez, ceza indirimi alması için yapılan bir durumdu. Aslında hakim de indirim vermedi. Benim hayatım karardı, onunki de kararsın istiyorum. Yaşadıklarımın daha fazlasını yaşasın, istiyorum.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu