Yaşam

Tetikçinin Oğlu Huri kimdir, onu kim canlandırmaktadır? Huri Malik (Sezin Akbaşoğulları) kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

Nişancının Oğlu Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın ve Emre Aybek’in üstlendiği, senaryosunu Gökhan Horzum’un yazdığı, başrollerini Şevket Çoruh, Timuçin Esen ve Genco Özak’ın paylaştığı, ilk bölümü 11 Nisan 2023’te vizyona giren, O3 Medya ve Same Sinema imzalı bir dram. Aksiyon türünde bir Türk televizyon dizisidir. Dizide rol alan karakterler ve oyuncular merak konusu oldu. Peki, Tetikçinin Oğlu Huri kimdir, kim oynuyor? Sezin Akbaşoğulları kimdir, kaç yaşında, mesleği nedir, hangi dizi ve filmlerde oynamıştır? Detaylar yazımızda…

ATIŞÇININ OĞLU HURİ KİMDİR?

Huri Melik Karayurt

SEZİN AKBAŞOĞULLARI

İskender’in kız kardeşidir. Ailesiyle arası bozuk olsa da gelenek ve göreneklerine saygı duyan bir karakterdir. Manipülasyon yeteneği güçlüdür. Ailesiyle olan ilişkisi ona bu yeteneği kazandırmıştır. İnatçı ve mücadeleci bir kadındır. Kocasının ölümünden sonra başka biriyle evlendiği için ağabeyine kin besliyor. Aynı olay onu oğlundan uzaklaştırdığı için bu öfkesini uzun süre sürdürdü. Annesi Beyaz ile arasında saygı ve ilgiyle karışık bir bağ vardır. Her zaman Korkmaz ve İskender arasında bir seçim yapmak zorunda kalmıştır.

BOĞANIN OĞLU HURİ KARAKTERİNİ KİM OYNAYOR?

Tetikçinin Oğlu adlı dizide Huri Melik Karayurt karakterini canlandırmıştır. Sezin Akbaşoğulları“Canlandırıyor.

SEZİN AKBAŞOĞULLARI KİMDİR?

Sezin Akbaşoğulları (22 Nisan 1981, İzmir doğumlu) Türk tiyatro ve sinema oyuncusu.

İlk sahne deneyimini lise tiyatro grubuyla birlikte oynadığı Yeniden Başladılar Müziğine adlı oyunla aldı. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Beyaz Gelincik dizisinde Ceren Aslanbaş karakteri ile ilk kez televizyonda yer almıştır.

17. Altın Koza Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü Selim Demirdelen’in yönettiği Kavşak filmindeki rolüyle Nergis Öztürk ile paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu